Elektrik Panoları

Mersin Akdeniz Ferhat Elektrik olarak Elektrik Panoları ile hizmet vermekteyiz.

Elektrik Panoları, bir işletmede elektrik tüketimini karşılayarak, işyerindeki tüm cihazların elektrik tesisatının güvenli bir şekilde çalışmasını sağlayan ekipmanların bir araya gelerek oluşturdukları donanıma denmektedir. Bu panolar binadaki ya da tesisattaki elektriğin sistemlere dağıtılmasını sağlar. Elektriği iletirken de içerisinde şalt malzeme ve kabloların yer aldığı kabinden oluşur.

Elektrik panosu montajı içerisinde yer alanlar; aktif elektrik sayacı, güç kontaktörleri, reaktif elektrik sayacı, elektrik baraları, kondansatörler, ölçü aletleri regler, voltmetre, güç rölesi, ampermetre, kontrol rölesi, kesici şalterler, elektrik sigortası elektrikle çalışan kısımlarım komuta ve kontrol düğmeleri ve sinyal lambası vs.

Pano Bakımı Neden Yapılır?

Oluşabilecek zaman ve üretim kayıplarını engellemek amacıyla,

Kullanılan ekipmanların güvenliği ve kullanım sürelerini uzatmak için,

İş güvenliği ve işçi sağlığı için,

İşyerinde elektrikle çalışan ekipmanların dağınık halde durmalarını engellemek için,

Yaşam alanlarında veya çalışma yerlerinde yüksek konfor ve rahatlık sağlamak amacıyla,

Ortaya çıkabilecek arızaları önlediğinden işletmeler için maliyeti azalmak için

yapılmaktadır.

Elektrik panolarının bakımı önem arz etmektedir. İşçi sağlığı, iş güvenliği ve iş sürelerinin kesilmeden devam edebilmesi için elektrik pano bakımlarının tam olması gerekmektedir. Panoların işletmelerin olmazsa olmazlarıdır ve daima uzman kişilerce kontrol edilerek düzenli olarak bakımları yapılmalıdır.

Elektrik sistemlerindeki zamanla eskimiş kablo, kondansatör, fan, kontaktör, trafo, motor, sigorta, ups, akü, plc ve röle gibi ekipmanların bakımları yapılması gerekmektedir. Oluşan arızalar giderilmediği takdirde yenisiyle değiştirilmesi gerekir ve ayarlarının yapılarak görevini eskisi gibi yapılması sağlanmalıdır.

Elektrik Panolarında Yapılan Rutin Periyodik Testler;

Yalıtım testleri,

Topraklama kablosu muayenesi,

Elektriksel işlevsellik testi,

Bu testler güvenlik açısından yapılmalıdır. Elektrik pano sistemlerinin uzun ömürlü olması açısından oldukça önemlidir.

Elektrik Pano Montajı

Elektrik pano montajı yapıldıktan sonra topraklama yapılması gerekmektedir. Çünkü topraklama yapılması can güvenliği açısından oldukça önemlidir. Pano üzerindeki cihazların hasar görmemesi ve panoyu kullanan kişileri korumak için de tedbir olarak yapılması gerekir.

Sac malzemesinden olan panolarda, vida, menteşe, ray kapı gibi parçalar iletkendir. Panoya bağlanan güç kablolarından yüksek akım geçer ve manyetik akım oluşur. Bu yüzden çevredeki canlılara zarar vermemesi ve elektrik güvenliği açısından panonun tüm parçaları topraklanmaktadır.

Elektrik Pano Montajı ve Arıza Onarımı Yapan Firma

Siz de elektrik montaj ve arıza onarım işlerinde kaliteli ve güvenli hizmet almak için elektrik servisimizi arayabilirsiniz. Pro Elektrik olarak tüm İstanbul’a elektrik tamirinde hızlı, etkili ve çözüm odaklı hizmet sunmaktayız.

Tel Çit Tel örgü
Çay mah 64114 sk no 18 Akdeniz/Mersin
0538 060 8813
0535 870 2158 (whatsapp)
Bu e-Posta adresi istenmeyen posta engelleyicileri tarafından korunuyor. Görüntülemek için JavaScript etkinleştirilmelidir.

Sosyal Ağlar

© 2022 Akdeniz Ferhat Elektrik Resmi Web Sitesi. Tüm Hakları Saklıdır. Web Tasarım Sentez Web.