Genel Elektrik Arızaları

Mersin Akdeniz Ferhat elektrik olarak tüm elektrik arızalarına müdahale edip kısa sürede sorunu çözebilmekteyiz. Bizleri elektrik arızaları için 7/24 arayabilirsiniz.

Elektrik, yaşamımızı sürdürmemiz için önemli olan bir kaynaktır. Kısa süreliğine bile arızalanması ya da kesilmesi hayatımızı olumsuz anlamda etkilemektedir. Bazı durumlarda elektrik kaynaklarında, elektriği üreten cihazlarda bir takım sorun ve arızalar çıkabilmektedir. Bununla beraber kısa ya da uzun süreli, planlı ve plansız elektrik kesintileri oluşabilmektedir.

Planlı Yapılan Elektrik Kesintileri

Planlı elektrik kesintilerinden bahsedecek olursak bunlar; elektrik sağlayıcı kuruluşlar tarafında kesinti öncesi haber verilerek yapılmaktadır. Fakat önceden haber verilmiş olsa dahi evlerde elektrik depolamaya yarayan bir kaynak olmadığından bu, elektriksiz kalacağımız anlamına geliyor. Buradaki amaç sadece elektriksiz olan zamana hazırlanmak ve ona göre tedbirimizi almamızı sağlamak amaçlanmaktadır.

Plansız Yapılan Elektrik Kesintileri

Plansız yapılan elektrik kesintilerinde, elektrik onarım ekibi de hazır olmadan yakalanabilmektedir. Önceden planı yapılmayan kesinti çok büyük olasılıkla arızadan kaynaklanır. Problemin çözümü için uzman ekiplerin elektrik arızasının meydana geldiği yere gelerek çalışmalara başlaması gerekmektedir. Olumsuz hava koşulları (sağanak yağmur, kar vs.) ve arızanın büyüklüğü gibi durumlarda elektrik hizmetinin gecikmesi de yaşanabilmektedir. Bu gibi durumlarda 186 Elektrik Arıza aranarak elektriğin ne zaman geleceği hakkında bilgi alınmalıdır.

Elektrik onarımı yalnızca uzman kişi ve kişilerce yapılması gereken ciddi bir iştir. Yapılacak yanlış müdahalede can kayıpları yaşanabilir. Bu yüzden elektrik arıza, onarım ve elektrik işlerinde uzman biri değilseniz, elektrik onarım işine karışmamanız ve müdahale etmemeniz gerekir.

Elektrik Onarım Nasıl Yapılır?

Elektrik onarım işi genel olarak trafolarda veya yüksek gerilim hattı üzerinde yapılır. Yüksek gerilim hatları elektrik enerjilerini voltajlarla yerleşim birimlerine aktarmaktadır. Bu yüksek gerilim hatlarında zamana bağlı olarak hasar oluşma yıpranma ve eskime oluşur. Bu gibi durumlarda ana hattan gerilim hattına gelen elektrik kesilir ve gerilim hattında kablolama yapılır. Bu süreçte yerleşim yerlerinde bazı yerlerde elektrik kesintileri yaşanabilir.

Elverişsiz hava koşullarında da, yüksek gerilim hatları hasar görebilmektedir. Oluşabilecek bir yıldırım düşmesi ya da şimşek çakması gibi durumlar yüksek gerilim hatlarındaki transformatörlere zarar verir. Bu durumlarda elektrik kesilir ve elektrik ekibimiz uzman ekibiyle elektriğin gitme sebeplerini bulmaktadır.

Mersin Akdeniz Ferhat  Elektik olarak uzman kadromuzla elektrik arıza ve onarım konularında kısa sürede ve kaliteli hizmet sunmaktayız.

Tel Çit Tel örgü
Çay mah 64114 sk no 18 Akdeniz/Mersin
0538 060 8813
0535 870 2158 (whatsapp)
Bu e-Posta adresi istenmeyen posta engelleyicileri tarafından korunuyor. Görüntülemek için JavaScript etkinleştirilmelidir.

Sosyal Ağlar

© 2022 Akdeniz Ferhat Elektrik Resmi Web Sitesi. Tüm Hakları Saklıdır. Web Tasarım Sentez Web.