Avize Montajı

Yaşam alanlarınızdaki her türlü elektrik arızasına hızlı ve her zaman güvenilir çözümler üreterek müdahale eden Mersin Elektrik, avize ve korniş montajı konusunda da yardımcınız olmayı sürdürüyor. Deneyimimiz ve uzmanlığımızda sadece sanayi kuruluşlarının ve ticari işletmelerin büyük ölçekli elektrik projelerini çözüm üretmekle kalmayan firmamız, Mersin’in tüm ilçelerinde evlerdeki ihtiyaçlara da yanıt veriyor.

Mersin Elektrik güvencesiyle garantili olarak sunduğumuz avize ve korniş montajı hizmetlerimiz, bu zor işi hiçbir zahmete katlanmanız gerekmeden halletmenizi sağlamakta. Firmamızın profesyonel elektrik teknisyenlerinden oluşan uzman ekipleri avize ve korniş montajı konusunda her zaman güvenilir çözümler ürettiği gibi, evinizi inşaat alanı haline getirmeden montaj işlemini tamamlaya da bilhassa özen göstermektedir. Montaj işlemi olmaktan çıkarak tadilata dönüşen işlemlerden farklı olarak, uzman ekiplerimiz kısa bir süre içinde ve size mümkün olduğunca zorluk çıkartmadan avizelerinizi ve kornişlerinizi montajlamaktadır.

Profesyonel hizmetlerimizden her tip aydınlatma sisteminin montajı için yararlanabileceğiniz gibi, elektrik arızalarında da sadece bir telefonla uzman ekiplerimizden yardım alabilirsiniz. Mümkün olan en kısa sürede evinizdeki elektrik arızasını tamir eden ekiplerimiz, bütçeniz için en uygun ve aynı zamanda probleme “kalıcı” çözüm sunacak şekilde tamirat yapmaktadır.

Firmamız uydu sistemleri ve kablolu yayınla ilgili kurulum ve onarım taleplerinize de uygun fiyatlı hizmetlerle yanıt vermekte, telefon tesisatından sigorta ve kablolamaya kadar yaşam alanınızdaki elektrikle ilgili bütün ihtiyaçlara güvenilir çözümler sunmaktadır.

Uzun yılların deneyimiyle ve geniş teknik imkanlarla garantili olarak sunduğumuz hizmetlerimizden, Mersin’in hangi ilçesinde oturduğunuz fark etmeksizin haftanın yedi günü, günün yirmi dört saati sadece tek bir telefonla yararlanabilirsiniz. Fiyat teklifi almak, diğer hizmetlerimizi öğrenmek veya sadece merak ettiklerinizin profesyoneller tarafından cevaplanması için sitemizin iletişim sayfasını kullanarak da bize 7/24 ulaşabilirsiniz.

Görüntülü Diafon Sistemleri

Mersin Akdeniz Ferhat Elektrik olarak Apartman Görüntülü Diafon Sistemleri kurulum, servis ve onarım hizmetleri vermekteyiz. 

Görüntülü diafon sistemleri ile bundan böyle evinizde apartmanınızda daha fazla güvenliği hissedeceksiniz. Eskiden sesli diafon sistemleri ile kapınıza gelen kişinin kimliğini sorarak öğreniyor ve buna göre kapımızı açıyorduk gelen kişinin gerçekten adını söylediği kişi olduğunu bilebiliyor muyduk? Tabiki hayır. Kapımızı çalan ve diafondan konuştuğumuz kişinin bize yalan söyleyip bize zarar verebilecek bir kişi olduğunu tespit etmemize imkân yoktu. Günümüz teknolojisinde ise görüntülü diafon sistemleri sayesinde kapımızı çalan kişinin hem sesini hem de görüntüsünü görebilme imkanına sahip olmaktayız. Günümüzde fiyatları da gayet makul seviyelere inan görüntülü diafon sistemleri artık her yerde rahatlıkla kullanılabilen sistemler haline gelmiştir.

Görüntülü Diafon Sistemleri, zilinize basıldığında kişinin görüntüsünü otomatik olarak ev veya işyerinizde bulunandan sistemi monitörüne iletir, görüntü iletimiyle birlikte kapınızdaki kişi ile sesli olarak iletişim kurmanıza veya kapı otomatiğini açmanıza izin veren sistemlerdir. Bunun yanında Görüntülü Diafon Sistemleri binanızda bulunan kapıcı ile direk görüşme yapabilmenizi sağlama, bina içindeki farklı kameraların görüntülerini de kendi monitörünüz üzerinden gözlemlemenizi sağlama gibi ekstra özellikleri de bulunmaktadır.

Görüntülü Kapı Telefonu (Görüntülü Diyafon (Diafon) Sistemleri) Kullanarak güvenliğinizi sağlamak yönünden bir adım atmış olacaksınız. Tanımadığınız insanları daha evinize girmeden kapıda durdurmanıza yardımcı olacaktır.

Görüntülü diyafon (Diafon) sistemlerinin kurulumunda kablo yapısı ve kurulumda kullanılan kablonun kalitesi çok önemlidir. Apartman uygulamalarında Kapı önüne gelen ziyaretçi ile Daireler görüşebileceği gibi Aynı zamanda kapıcı ilende görüşülebilir

Paratoner Kurulumu

Mersin Akdeniz Ferhat Elektrik olarak Paratoner Kurulum ve onarım işlerinizi profesyonel ekibimizle hazır stoklarımızdaki parçalarla yapmaktayız. 

Yıldırımın mal ve can sağlığına zarar vermeden toprağa iletilmesinde paratoner sistemleri kullanılmaktadır. Yıldırımdan kaynaklı elektrikli boşalma en az dirençli yolu tercih edeceğinden dolayı bu sistem kullanılmaktadır. Yıldırımdan korunmak amacıyla paratoner kurulumu yapılması gerekmektedir.

Mersin Paratoner kurulumu Akdeniz Ferhat Elektrik olarak yapılmaktadır. Paratoner sisteminin kurulmaması herhangi bir yıldırım düşme olayında çok yüksek zararlara sebep olabilir. Bu nedenle tesisinize gelerek paratoner ihtiyacınızı belirleyip ücretsiz keşif yapmaktayız.

Paratoner tesisatını kurulum aşamasında vinç ve kepçe ihtiyacı oluşabilmektedir. Bu nedenle paratoner kurulumlarından önce kesinlikle keşif yapılması gerekmektedir.

Mersin Paratoner Kurulumu nasıl yapılır?

Paratonerin montaj yapılacağı tesisin çatısına 6 metrelik bir paratoner direğinin ucuna aktif paratoner başlığı takılarak bağlantısı yapılır. Aktif paratoner başlığından 2 adet 50mm2’lik bakır iletken tesisin yüzeylerine bakır kroşeler ile montaj edilerek test klemensine kadar getirilir. Test klemensinden çıkan bakır iletken zeminde topraklama çubuklarıyla irtibatlandırılarak topraklama ölçümü yapılır. Bu değer 5ohm un üzerinde ise ilave topraklama çubukları kullanılarak bu değer 5 ohmun altına indirilir.

Paratoner sisteminin montajından sonra 1 yıl boyunca geçerli olacak paratoner tesisat raporu hazırlanarak tesis yetkililerine teslim edilir.

Mevcut paratoner sistemlerinizi kontrol ettirmek, yeni paratoner sistemi kurmak ve paratoner toprak ölçümünüzü yaptırmak için bizlere ulaşabilirsiniz.

Paratoner Seçimi hangi parametrelere göre yapılmaktadır?

Bina Yüksekliği

Toprak Durumu

Tesis Dış Cephe Malzeme Türü

Bina Tahliye Durumu

Tel Çit Tel örgü
Çay mah 64114 sk no 18 Akdeniz/Mersin
0538 060 8813
0535 870 2158 (whatsapp)
Bu e-Posta adresi istenmeyen posta engelleyicileri tarafından korunuyor. Görüntülemek için JavaScript etkinleştirilmelidir.

Sosyal Ağlar

© 2022 Akdeniz Ferhat Elektrik Resmi Web Sitesi. Tüm Hakları Saklıdır. Web Tasarım Sentez Web.